Kes Võitis 2012. Aasta Jäähoki Maailmameistrivõistlused

Anonim

Jäähoki maailmameistrivõistlused peeti tänavu Skandinaavia riikide kahes pealinnas - Stockholmis ja Helsingis. 16 meeskonda kolmelt kontinendilt veetsid mais ligi kolm nädalat, et selgitada välja, milline neist peaks olema nimetatud spordiala planeedi parim rahvusmeeskond. Ligi poole miljoni pealtvaataja juuresolekul pidasid rahvuskoondised 64 kohtumist, viskasid üksteisele 376 väravat ja 20. mail selgitasid lõpuks meistri.

Kes võitis 2012. aasta jäähoki maailmameistrivõistlused

Sel aastal alustasid võistkonnad turniiri esimest etappi kahes grupis, igas 8 võistkonda. Nende linnade nimede esimeste tähtede järgi, kus rühmade mänge peeti, tähistati neid tähtedega S ja H. Venelased veetsid selle etapi Stockholmis, kus 14. 000. Globen Arenal koos Rootsi, Tšehhi, Norra, Läti, Saksamaa, Taani ja Itaalia võistkonnad selgitasid veerandfinaalis välja neli osalejat. 5. mail pidas meie meeskond meistriliiga esimese kohtumise, edestades Läti meeskonda skooriga 5: 2. Jätkamine ei osutunud vähem edukaks, venelased võitsid järjekindlalt kõik kohtumised, eriti võõrustajaid solvates - Venemaa-Rootsi matš 11,5 tuhande pealtvaataja juuresolekul lõppes seisuga 7: 3.

Kõik favoriidid on sel aastal grupifaasilt veerandfinaali jõudnud, üllatusi pole juhtunud. Lisaks meie Stockholmi rahvuskoondisele pääsesid play-off etapile Rootsis, Tšehhi ja Norra ning Helsingis olid sellised meeskonnad USA, Kanada, Soome ja Slovakkia. Ja Venemaa pidas veerandfinaalmängu Rootsi pealinnas, edestades Norra rahvusmeeskonda teist korda sellel meistrivõistlustel - kohtumine lõppes seisuga 5: 2. Seejärel pidid meie hokimängijad kolima naaberriiki - Helsingisse, poolfinaalis võitsid nad 13 tuhande fänni juuresolekul Soome koondist veelgi suurema skooriga (6: 2). Teist poolfinaali esindasid riigid, kes olid suhteliselt hiljuti üks osariik - Tšehhi ja Slovakkia. Selles mängus olid slovakid tugevamad (3: 1), tänu millele pääsesid nad meie meeskonna finaalipaari, oodates juba neli tundi viimase kulla ohvri nime.

Põhimäng toimus 20. mai õhtul Helsingis Hartwall Arenal. Selleks ajaks olid kõik muud meistrivõistluste tulemused juba teada. Pronksmedalid võitsid tšehhid, edestades karmis heitluses Soome rahvuskoondist (3: 2), samal ajal kui Itaalia ja Kasahstan ei suutnud hokieliidis jalga saada ja lahkusid taas kõrgemast divisjonist. Venemaa-Slovakkia finaalmängus lõppes vaid esimene periood võrdse skooriga (1: 1), ülejäänud kaks võitsid aga meie hokimängijad. Selle võitluse lõppskoor on 6: 2. Venemaa rahvusmeeskond tuli neljandat korda maailmameistriks ja kui lisada veel nõukogude aeg, on see juba hokikõrgema standardi 26. kuld.